Mergina rūsyje (2021): Nepakeliamas gyvenimas po žeme
Mergina rūsyje (angl. Girl in the Basement) – tai 2021 metų filmas, kurį režisavo Elisabeth Röhm. Įkvėptas tikrų įvykių, filmas pasakoja apie jauną merginą Sarą (aktorė Stefanie Scott), kuri nekantriai laukia savo aštuonioliktojo gimtadienio, kad galėtų ištrūkti iš savo kontroliuojančio tėvo Dono (aktorius Judd Nelson) glėbio. Tačiau prieš ji spėjant pūsti gimtadienio žvakes, tėvas uždaro ją rūsyje, kur priverčia praleisti du dešimtmečius.
Filmas atskleidžia tamsų ir siaubingą pasakojimą, kuriame pagrindinis antagonistas Donas, bandydamas įtikinti žmoną Irene (aktorė Joely Fisher), kad Sara pabėgo, iš tikrųjų ją kankina ir prievartauja, laikydamas rūsyje. Saros istorija, nors ir sukrečianti, yra tik viena iš daugelio panašių pasaulio istorijų.
Filmas buvo filmuojamas JAV, Džordžijos valstijoje, ir sukėlė didelį susidomėjimą dėl savo gilios žinios ir atvirumo apie tamsias šeimos paslaptis, kurios dažnai lieka nepastebėtos. Jis pabrėžia, kaip svarbu atkreipti dėmesį į artimųjų elgesį ir drąsiai pranešti apie įtartinus atvejus.
Filmas Mergina rūsyje gavo įvairių atsiliepimų, sukritikuotas už kai kurias scenų režisūras ir vaidybą, tačiau neabejotinai paliko stiprų emocinį pėdsaką žiūrovų atmintyje. Tai priminimas, kad toks elgesys vis dar egzistuoja mūsų visuomenėje ir reikalauja mūsų dėmesio bei veiksmų.
Kūrėjai tikisi, kad filmas padės atkreipti dėmesį į šeimos vidaus smurtą ir įkalinimo atvejus, taip pat skatins žiūrovus ne tik žiūrėti, bet ir veikti, pastebėjus panašias situacijas.
Žemiau pateikiamas nuoroda į filmo anonsą, kurį galima rasti YouTube platformoje, suteikianti galimybę susipažinti su filmo atmosfera prieš žiūrėdami pilną versiją.
Kelios įdomios faktai apie filmą: Nors veikėjai ir jų istorijos yra pritaikyti kino ekranui, pati idėja kilo iš tikrų įvykių, kurie sukėlė didelį pasipiktinimą visuomenėje. Be to, filmo scenos, kuriose vaizduojamas rūsys ir gyvenimas jame, buvo kuriamos itin atsakingai, siekiant kuo tikroviškiau perteikti niūrią atmosferą ir pagrindinės veikėjos išgyvenimus.
Be the first to comment